Čím krmíme...

 

V podstatě od prvních dní našeho společného soužití s Alfem nám nebylo lhostejné krmivo, které našemu miláčkovi podáváme. Dokázat se zorientovat ve výběru desítek superprémiových krmiv bylo opravdu velmi náročné. Obzvlášť v případě, že do své péče přijmete šediváčka se vzorně sepsaným manuálem pro první chvilky v novém domově, který, kromě granulek, připouštěl i laskominku, jakou jsou piškotky s pribinákem atd. :o)

Prvotní reakce našeho uzlíčka byla tedy logická, a to odmítat, v tom lepším případě v mordičce poválet a následně plivat vše, co nevonělo sladce anebo čistým masem. ;o) Několikrát jsem se setkala s názorem, že prakticky neexistuje mlsný výmar, ale pokud je Fáfa jeho prototypem, pak nám, až téměř do dnešních dnů, nic ze své přísné mlsoutské cenzury neušetřil. Zhruba do Alfových dvou let jsme krmili krmivem Arden Grange, které je rozhodně jednou z perliček mezi superprémiovými krmivy, jen ten můj zmetek ho byl ochoten sežrat jen s příměsí nezdravě ovoněných příměsí, jako jsou konzervy či paštiky.

Já bych mu dal, říkáte si?! Vždy to byl souboj "kdo z koho" a čtyři dny nežeroucí "kostra z čápa" není nic příjemného pro oko více či méně měkké paničky, snažící se svého pesana zapojovat do spousty kynologických aktivit, které samy o sobě vyžadují spoustu vydané energie. :o) U výstavních kruhů jsem pak obdivně obhlížela obalená žebra našich konkurentů. ;o) Myslela jsem si zároveň, že když k Alfově misce přizvu jiného pejska, pochopí, že není radno se žraním otálet... Zbytečně. Gentelmantsky ustoupil "návštěvě" stranou a taktně pozoroval, jak vypadá smršť v jeho vlastní misce...

Už jsem se smiřovala s faktem, že zkrátka budu muset "barfovat", neboť syrová či vařená strava našemu miláškovi zcela vyhovuje, až jsme dostali tip na švédské superprémiové krmivo ROBUR, který je prvními granulkami, které i náš mlsoun konzumuje samotné a já kvituji i velmi nízký obsah betakarotenu.

 

Čerstvé maso dle přísných švédských receptur použité v recepturách je kuřecí, jehněčí a losí, nepoužívá se maso mražené ani sušené, dále se přidává masová moučka nejvyšší kvality. V recepturách jsou mořské ryby (makrely, herinky aj.) zpracované nízkou teplotou, pocházející z čistých norských oceánských vod, které zaručují vysoký obsah mastných kyselin Omega 3.
Ve všech recepturách je použit výhradně živočišný tuk (nikdy rostlinný).
Robur neobsahuje žádné obiloviny, místo nich je použita rýže, bramborové proteiny, kukuřičné klíčky, kukuřičná moučka a řepné řízky.
Společné pro všechny receptury jsou probiotika, mléčné kultury, které stabilizují zažívací systém. Dalším společným znakem (mimo Robur maintenance) jsou Glukosamin a Chondroitin sulfát, který společně s vysokým obsahem vitamínů C působí jako dokonalá ochrana kloubů a chrupavek.
V některých recepturách je přidaná melassa, lněné semínko, Hemoglobin, vaječný žloutek, rozmarýn a Taurin.
Robur je obohacen o MACROGARD (patentovaný přírodní imunizér), který stimuluje bílé krvinky k lepší ochraně před viry, bakteriemi a jinými nebezpečnými látkami v těle a Beta 1,3/1,6 Glucan, což je biolátka, která účinně chrání proti plísním, virům a bakteriím, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, u postižených rakovinou zpomaluje až zastavuje průběh onemocnění a u zdravých jedinců podstatně snižuje riziko vzniku tohoto onemocnění. MACROGARD společně s Beta 1,3/1,6 Glucanem je dokonalou ochranou vašeho psa v civilizovaném světě.
Megadávky vitamínu C a E působí jako efektivni antioxidantní systém.
Vysoký a vyvážený poměr Omega-3 a Omega-6 mastných kyselin zajišťuje zdravou kůži a lesklou srst. Robur obsahuje pestrou škálu vitamínů a minerálů důležitých pro správný vývoj a život psa.
V Roburu stoprocentně nenajdete soju, cukr, umělá barviva a dochucovadla, při výrobě se nepřidávají chemické antioxidanty.